Rehau Pencere, Rehau Kapı, Rehau Panjur, Rehau Pvc

REHAU

REHAU

Pencere üretiminde bilindiği gibi; PVC, ahşap ya da alüminyum malzemeleri kullanılmaktadır. Bu malzemelerin içinde en verimli sonuç sağlayan malzeme ise, PVC malzemesidir. Polivinil Klorür şeklinde tanımlanan PVC, isminden de anlaşılacağı gibi petrol ve klordan oluşan hammadde ayrıcalığına sahip durumdadır. Isı ve ses yalıtımı ayrıcalığıyla enerjiden elde edilen verim hususunda rakipsiz olduğu söylenebilir. Rehau markası, bu alanda kalitesini kanıtlamış durumdadır. PVC malzemesi, hem üst düzeyde yalıtım sunabilen hem de dirençli bir madde ayrıcalığı sunmaktadır. Bundan ötürü hem yeni hem de eski proje ve inşaatlarda sıklıkla talep gören bir sistemden ibarettir. Düşünülenin tersine yalnızca pencere ve kapılarda değil, elektrik kablosu ve borularda da tercih edilmektedir.

Bu sistemlerin geri dönüşüm oranları oldukça yüksek düzeydedir. Çevreye ve doğaya saygılı bir materyal şeklinde de değerlendirilebilir. Bu nedenden dolayı ‘plastik olduğu için doğaya zarar verir’ şeklindeki iddiaların geçerliliği bulunmamaktadır. Yapay bir şekilde sentezlenen bir madde ayrıcalığına sahip olmasından ötürü üretim maliyeti de son derece düşük orandadır. Kısacası; verimlilik düzeyi yüksek, kolay uygulanabilen ve maliyeti düşük olan bir sistemden ibarettir. Rehau PVC pencere sistemleriyle yaşam alanlarınızda üst düzey verimlilik elde edebilirsiniz. PVC pencere ve kapı sistemlerini tercih etmek için aslında çok sayıda sebep sıralanabilir. Bu sebeplerden ilk olanı, yarar ve maliyet oranından ibarettir.

Eğer bir karşılaştırma yapılması istenirse; ahşap pencere sistemleri genel itibariyle %15 ila 20, alüminyum pencere sistemleri de en düşük %30 oranında daha maliyetlidir. Her iki ürün sistemin de sunduğu yararlar, PVC sistemlerine kıyasla daha düşük olmaktadır. Bunların yanı sıra kullanım ömrü açısından da aralarında farklılıklar olduğu önemle belirtilmelidir. Rehau pencere sistemlerinin bu denli fazla talep görmesinin sebeplerinden biri de bu şekildedir. PVC malzemesi, yaklaşık olarak 50 senelik bir kullanım ömrüne sahip durumdadır. Yani herhangi bir şekilde bakıma ihtiyaç duymamaktadır. Ahşap ve alüminyum malzemeleri ise, kullanım zamanı açısından bir süre sonra sorun oluşturan ve bakıma gerek duyan bir sistem modelidir. Buna benzer daha pek çok sebep sıralanabilir elbette. Ancak sizler de seçiminizi bu detayları göz önüne alarak yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir